Minify

Ücretsiz Sıkıştırma Programı
BİLGİ
  • LisansÜcretsiz
  • Boyut526.59 KB
  • Sürüm1.0.4
  • DilTürkçe
  • GeliştiriciNorman Sheeran
Minify indir; Minify - HTML, CSS ve JS gibi statik dosyaları tararken, küçülterek ve sıkıştırarak web sitenizi daha hızlı hale getirir.

Minify - HTML, CSS ve JS gibi statik dosyaları tararken, küçülterek ve sıkıştırarak web sitenizi daha hızlı hale getirir.

Dosyalarınızı veya web sitesi klasörünüzü Minify veya Minify'ın dock simgesine sürükleyin ve uygulama statik HTML, CSS ve JS dosyalarınız için hızlı bir şekilde .min ve .gz dosyaları oluşturacaktır.

Önceden oluşturulmuş .gz dosyalarını statik dosyalarınız için taramak ve dağıtmak, web sitenizin yüklediği hızı önemli ölçüde artırmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Birleştirme - Web sitenizin çok sayıda küçük JS ve CSS dosyası olduğunda, web siteniz her dosya için ayrı ayrı isteklerde bulunmalıdır. Her istek, sayfa yükünüze 200 ms zaman ekleyebilir ve web sitenizin sunucusuna artan yük koyar. İnternet bağlantıları daha hızlı olsa da, çok sayıda küçük dosya isteyerek getirilen gecikme yok.

Küçültme - CSS ve JS için oluşturulmuş .min dosyaları, dosya boyutunu küçültmenin yaygın bir yoludur, ancak alan tasarrufu, .gz sıkıştırmasıyla karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir. Minify, bir web tarayıcısı .gz dosyalarını desteklemediğinde kullanmak için .min dosyalarını oluşturur. Tüm modern ve hatta daha eski tarayıcılar .gz dosyalarını destekler.

GZ Sıkıştırma - Statik HTML, CSS ve JS dosyalarınızın önceden oluşturulmuş sıkıştırılmış sürümleri dosyalarınızın boyutunu önemli ölçüde azaltır. Bir .min, orijinalin boyutunun% 80'i olabilirken, bir .gz,% 10 veya daha az olabilir. Boyut küçültme, sayfanızın bir çırpıda yükleneceği ve kablosuz internet üzerinden yüklendiğinde daha da büyük bir fark yaratacağı fark yaratır. Bazı web sunucuları, web sitenizin GZ sıkıştırılmış sayfaları otomatik olarak oluşturmasına izin verir, ancak bu, web sunucusunda yükün artmasını sağlar ve .gz dosyalarını önceden oluşturmak mümkün olduğunca az yük sağlar.

Minify indir